AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Yabani Otlar
Bir Kulüp Mü Kuruluyormuş | Bir Tıkla Bakalım!
- Duyuru Panosu -
Işık Tapınağı
Model Değiştirme
Model Başvuruları
Debbie'nin Grafik Galerisi *yeni
' Cuteness s i g n a t u r e s.
La Révolte
Özel Model Başvuruları
Salı Mart 15, 2016 10:01 pm
Ptsi Şub. 22, 2016 12:43 am
C.tesi Ekim 02, 2010 11:08 am
Perş. Eyl. 30, 2010 11:07 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 10:04 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 6:40 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:37 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:25 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 6:13 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 4:35 pm

Paylaş

Eski Dostla Buluşma

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Daffodil Adéline Savern

GezginGezgin
Daffodil Adéline Savern

Mücadele Tarafı : Aydınlık
Rp Sevgilisi : Henüz Yok.
Kan Durumu : Safkan

Eski Dostla Buluşma Empty
MesajKonu: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptyPtsi Haz. 09, 2008 10:35 pm

Daffodil uzun ve yorucu bir günden sonra Hogsmeade'ye gelmişti. Burayı seviyordu ve akşamüstüne doğru hep burada bulunmayı istiyordu nedense. Küçük bir kasaba oluşu herkesin hoşuna gidiyordu onun düşüncesine bakılırsa. Tüm gününü Diagon Yolu'nda geçirmişti. Hogwarts'ın yeni dönemi için o da öğrenciler gibi alışverişe başlamıştı. İksir Kitapları en çok aldığı şeylerdendi neredeyse. Hepsinde gerçekten de önemli bilgiler bulunmakta ve öğrenciler için yeterli bilgiler içermekteydi. Bunun dışında üstünde birkaç deneme yapabilmek için iksirler almıştı. Ve de bunları yapabilmek için iksir malzemeleri . Gerçi bunlardan Hogwarts'ta fazlaca bulunmaktaydı ama Daffodil'in hazırda bulunması iyi olacak gibiydi. Hogsmeade gece güzel görünüyordu. Tüm yerlerin ışıkları geniş caddeyi aydınlatıyordu aynı şey dar sokaklar için de geçerliydi. Her yer sessiz ve sakindi . İnsanlar sadece dükkanların içinde görünüyorlardı. Sokak bomboştu ve caddeler. Havanın sıcak olması bunu etkilemişti galiba. Evet mutlaka o etkilemişti. Dışarıdan en çok görünen yer Madam Puddifoot'un Çay Dükkanı'ydı galiba. Hem de içerisi en hareketli olan. Daffodil bu duruma sevinmişti. Oraya girmeye karar vermişti. Bu sırada kendisine çarpan çocuğu fark etmesi biraz geç olmuştu galiba.

'' Merlin aşkına ! , Biraz daha dikkatli olmanı tavsiye ederim. ''

Daffodil biraz olsun sinirlenmişti ama yinede daha fazla söz söylememişti. Ona çarpan çocuk belli ki ona söylediği sözlerden dolayı biraz olsun hatasını anlamış olmalıydı ki ondan özür dilemişti. Daffodil yavaş adımlarla Madam Puddifoot'un Çay Dükkanı'na girdi. İçerisi gerçekten çok güzel ve sevimliydi. Masalar belirli aralıklarla yerleştirilmişlerdi. Hepsi minik ve yuvarlaklardı. Hepsi uzaktan çok şirin görünüyorlardı. Daffodil cam kenarında boş olarak gördüğü bir masaya oturdu. Camdan dışarısı güzel görünüyordu. Oturmasıyla beraber yanına dükkan görevlisi gelmişti. Daffodil hafifçe gülümseyerek;

'' Ben bir Papatya Çayı alabilir miyim ..''
dedi. Birden aklına Papatya Çayı gelmişti. Aslında Rezene Çayı daha iyi olabilirdi. Her neyse. Bu iyi. Yalnız oturmak gerçekten sıkıcıydı. Birileri gelse çok iyi olabilirdi.

En son Daffodil Ellen R. Savern tarafından Perş. Haz. 12, 2008 4:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
http://sihirdunyasi.roleplaylife.net/karakter-karty-f86/daffodil
Sarah Lyra Carson

Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.
Sarah Lyra Carson

Mücadele Tarafı : Karanlık
Rp Sevgilisi : Aranıyor...
Patronus : Anka kuşu

MesajKonu: Geri: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptyPtsi Haz. 09, 2008 11:05 pm

Tatyana bugün neredeyse her yeri gezmişti. Hem ihtiyacı olan eşyalar vardı hemde uzun süredir uzak kalması buraları özlemesine neden olmuştu. O gittiğinden beri birçok şey değişmiş ve yenilenmişti. Diagon yolunda kardeşi için de alışveriş yapmıştı. Kardeşinin gönlünü tekrar kazanmak için zaten her vaktini onunla geçirmeye çalışmıştı. Hogwarts'a profesör olarak gelmesi tekrar ayrılmalarına neden olmuştu fakat Tatyana bu sefer kardeşinin daha anlayışlı olacağını düşünüyordu.

Tatyana bütün gün gezmenin verdiği yorgunlukla Hogsmade geldi. Hogsmade sokakları sessiz ve boştu. Fakat her yer ışıklandırılmıştı. Bazı yerler loş bazı yerler ise renkli ışıklarla bezenmişti. Tatyana sessiz sokaklarda bir yandan dolaşıyor bir yandan da dükkanlara bakıyordu. Birçok satış yapan dükkan kapanmıştı fakat cafeler hala açıktı. Hemde içerileri müşteri doluydu.Tatyana pencereden görünen puf koltukları görünce yorulduğunu anladı. Yalnız başına bir yerde oturmayı hiç sevmesede belki tanıdık bir sima ile karşılarım düşüncesi ile Madam Puddifoot'un çay dükkanının kapısından içeriye girdi.

Dükkanın içerisi aynıydı. Yuvarlak, pembe örtülerle kaplı masalar, pufidik koltuklar ve renkli çay fincanlarıyla Tatyana'nın öğrencilik yılarında olduğu gibiydi. Tatyana köşedeki masaya geçerken gözü cam kenarında oturan birine takıldı. Biraz daha dikkatli bakınca bunun yabancı olmadığını hatta Daff olduğunu anladı. Gülümseyerek yanına doğru yürüdü ve ''Banada masanızda bir yer var mı acaba '' diye sordu.''Acaba Tatyana'yı tanıyacak mıydı Daff?''
Daffodil Adéline Savern

GezginGezgin
Daffodil Adéline Savern

MesajKonu: Geri: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptyPtsi Haz. 09, 2008 11:23 pm

Daffodil 'in az önce istediği Papatya Çayı gelmişti. Gerçekten hızlı zamanda servis yapmışlardı. Daffodil çayını getiren bayana hafifçe tebessüm ederek;

'' Teşekkürler ''

dedi. Etrafına bakınarak çayından bir yudum aldı. Gerçekten de seçimini iyi yaptığı buradan belli oluyordu. Küçüklüğünden beri hep bu tavrı onda olmuştu ve nedense annesinden aldığı söylenirdi. Annesi Elpidâ 'da bundan her zaman olduğundan çok memnun olurdu. Rezene Çayı almadığına sevinecek duruma gelmişti neredeyse. Papatya Çayı iyi gelmişti hem de çok. Keşke birileri gelseydi. Yalnız oturmaktan pek hoşlanmazdı eskiden beri. Keşke konuşacak birileri olsaydı.

''Banada masanızda bir yer var mı acaba ? ''

Birden Daffodil arkasından gelen bir sesle irkildi. İçinden birilerinin gelmesini istiyordu. Galiba bir anda olmuştu. Fakat Daffodil sesin kime ait olduğunu bilmiyordu. Aslında bu gelenin yüzünü göremiyor olmasındandı. Ama ses o kadar tanıdık gelmişti ki. Daffodil arkasını dönmesiyle karşısında gördüğü kişi Tatyana 'ydı. Evet hemen görmesiyle tanımıştı onu. Hem de hiç şüphesiz. Görüşmeyeli öyle uzun zaman olmuştu ki. En son okulda görüşmüşlerdi ve sonra da burada. Daffodil sevinçle ayağa kalktı ve gülümseyerek;

'' Tatyana,çok uzun zaman oldu .Seni gördüğüme öyle çok sevindim ki..''

dedi. Gerçekten de Tatyana'yı gördüğüne çok sevinmişti.

En son Daffodil Ellen R. Savern tarafından Perş. Haz. 12, 2008 4:25 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sarah Lyra Carson

Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.
Sarah Lyra Carson

MesajKonu: Geri: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptyPtsi Haz. 09, 2008 11:59 pm

Daff öyle dalmıştı ki Tatyana'nın seslenmesiyle irkildi. Arkasını dönerek sesin sahibini görmeye çalıştı. Tatyana'yı gördüğünde ise ilk önce gözleri büyüdü şaşkınlıktan sonra ise yüzünde kocaman bir gülümsemeyle ''Tatyana,çok uzun zaman oldu .Seni gördüğüme öyle çok sevindim ki..'' dedi. Evet gerçektende çok uzun zaman olmuştu. Okuldayken hep beraber olan arkadaşlar mezun olduktan sonra görüşemez olmuşlardı. Herkes kendi ilgi alanına yönelmişti.

Tatyana Daff'ın kendisine bakmakta olduğunu farkedince gülümseyerek ''Bende seni gördüğüme çok sevindim Daff.Çok fazla değişmemişsin '' dedi. Sonrada Daff'ın karşısındaki puf koltuğa oturdu. Oturunca ne kadar çok yorulduğunu anladı. Tabiri caizse ''Ayaklarına kara sular inmişti'' gerçektende. Onun oturmasıyla yanına garsonun gelmesi bir oldu. Tatyana ''Karışık bitki çayı'' siparişini verdikten sonra Daffa'a dönerek ''Ee neler yapıyorsun görüşmeyeli'' diye sordu. Öyle ya hepsininde hayatlarında değişen şeyler olmuştu. Herşeyden önce büyümüşler ve profesör olmuşlardı.Hemde kendi okullarında. Bu bile hayatlarındaki çok önemli değişmelerden birisiydi Tatyana'ya göre.
Daffodil Adéline Savern

GezginGezgin
Daffodil Adéline Savern

MesajKonu: Geri: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptySalı Haz. 10, 2008 2:06 pm

Daff hala Tatyana'yı gördüğünden dolayı bir yandan çok mutlu biraz da şaşkındı. Onca yıl görüşmemişlerdi. Bu yüzden burada karşılaşmak çok mutlu etmişti Daffodil 'i. Görüşmeseler de onun haberlerini yakın dostları Lily 'den almıştı. O da Daffodil gibi Hogwarts 'ta profesör olmuştu. Daffodil buna öyle çok sevinmişti ki. Artık eskisi gibi yine okullarında bu sefer profesör olarak bulunacaklardı . Bu çok güzel bir şey olmalıydı ki ikisi de gerçekten mutlulardı. Tatyana Daffodil'e ;

''Bende seni gördüğüme çok sevindim Daff.Çok fazla değişmemişsin . ''

demişti. Bu doğruydu gerçekten de. Tatyana 'da hiç ama hiç değişmemişti. Onu hemen bakmasıyla tanıması bir olmuştu. Bundan dolayı memnundu. Tatyana 'ya dönerek;

'' Sen de hiç değişmemişsin canım ..''

dedi. Gerçekten de değişmemişti.Bu sırada Tatyana Daff'a ;

''Ee neler yapıyorsun görüşmeyeli''

demişti Tatyana. O kadar çok şey vardı ki görüşmeyeli paylaşamadıkları. O kadar çok şey. Bir sürü şeyler değişmişti hayatlarında.Tatyana'ya dönerek;

'' İyiyim,işte duymuşsundur belki Hogwarts 'ta İksir Profesörüyüm. Seni de Lily'den duydum Aritmansi Profesörü olduğunu. Çok sevindim gerçekten. Bir zamanlar okuduğumuz okulda artık derslere gireceğiz. ''

dedi. Bu durumdan dolayı çok mutluydu.

En son Daffodil Ellen R. Savern tarafından Perş. Haz. 12, 2008 4:25 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sarah Lyra Carson

Sarah Lyra Carson

MesajKonu: Geri: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptySalı Haz. 10, 2008 3:57 pm

Tatyana bir yandan çevreyi izliyor bir yandan da Daff'ın cevap vermesini bekliyordu. Etraf ne kadarda çok değişmişti. Aslında sadece dükkanlar ve sokaklar değişmişti. Yoksa dükkanların sahipleri hala aynıydı. İşte Madam Puddifoot. Eskisi gibi buradaydı sadece onların öğrencilik dönemlerindeki halinden biraz daha farklı, yaşlanmış olarak.Dükkanların müşterileri her zamanki gibi çoğunlukla öğrencilerdi.

Tatyana bunları düşünürken sipariş ettiği karışık bitki çayını genç garson çocuk getirip, masanın üzerine koydu. Bitki çayı çok güzel kokuyordu. Tatyana bu mis gibi kokuyu içine çekti ve sıcak bitki çayından bir yudum aldı. Gerçekten de yorgunluğuna iyi gelebilecek bir çay seçmişti. Bu sırada Daff konuşmaya başladı.
''İyiyim,işte duymuşsundur belki Hogwarts 'ta İksir Profesörüyüm. Seni de Lily'den duydum Aritmansi Profesörü olduğunu. Çok sevindim gerçekten. Bir zamanlar okuduğumuz okulda artık derslere gireceğiz. '' dedi. Aynı şeyi Tatyana da teklifi aldığından beri düşünmüştü. Onun için belkide teklifi kabul ederken hiç düşünme gereği duymamıştı. Hem zaten Tatyana öğrencilik yıllarından beri arkadaşlarına anlamadıkları dersleri anlatmaktan büyük zevk duyardı.

Tekrar bitki çayından bir yudum aldı. Ne kadar rahatlatıcı bir etkisi vardı çayın. Acaba görüşemediği diğer arkadaşları neler yapıyorlardı? Tatyana belki bunlardan Daff'ın haberi vardır diye düşündü. ''Belkide o bazılarıyla bağlarını koparmamıştır'' dedi kendi kendine. Daff'a dönerek ''Eski arkadaşlarla hiç görüştün mü canım yada haberlerini alıyor musun? '' diye sordu. Yoksa o da Tatyana gibi mezun olduktan sonra kendi kabuğuna mı çekilmişti. Ama Tatyana öyle olmadığını tahmin ediyordu. Daff öğrencilik yıllarından hatırladığı kadarıyla eğer değişmemişse -Ki değiştiğini de tahmin etmiyordu- çok cana yakın, arkadaş canlısı bir kızdı.
Daffodil Adéline Savern

GezginGezgin
Daffodil Adéline Savern

MesajKonu: Geri: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptySalı Haz. 10, 2008 6:22 pm

Daffodil bu sırada Tatyana 'nın dikkatlice Madam Puddifoot'a baktığını gördü.Madam Puddifoot gerçekten de çok iyi bir insandı. Pek fazla değişmese de biraz olsun yaşlanmıştı ama bunu onu çok iyi bilen birisi anlayabilirdi. Tatyana 'da bunu düşünüyor olmalıydı mutlaka. Öğrencilik yıllarından beri buraya hep gelmişlerdi hem de severek. Burası onlar için Hogsmeade gezilerinin vazgeçilmez yeriydi. Hep beraber burada oturup vakit geçirirlerdi. Bu sırada Tatyana konuşmaya başladı.

''Eski arkadaşlarla hiç görüştün mü canım yada haberlerini alıyor musun? ''

Daffodil sadece birkaç arkadaşıyla görüşüyordu . Ama daha birçok arkadaşını okul bittikten sonra görme fırsatını bulamamıştı fakat içlerinden bazılarının ortak arkadaşlar sayesinde haberlerini alıyordu. Aslında görüştüğü arkadaşları da vardı. Tatyana 'ya dönerek;

'' Evet canım çok fazla olmasada bazılarıyla görüşüyorum ama çok sık değil. Hayley , David , Samara , Marissa , Miranda , Lorélei , Brooke , Silvia ve Annerea ile görüştüm. Fakat diğer birkaçından sadece haberlerini alabiliyorum o da ortak arkadaşlar sayesinde. Elizabéth ve Ashley de onlardan . Sen görüşüyor musun?

dedi. Gerçekten de Tatyana 'nın görüştüğü kişileri merak ediyordu.

En son Daffodil Ellen R. Savern tarafından Perş. Haz. 12, 2008 4:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sarah Lyra Carson

Sarah Lyra Carson

MesajKonu: Geri: Eski Dostla Buluşma   Eski Dostla Buluşma EmptySalı Haz. 10, 2008 7:51 pm

Tatyana'nın sorusundan sonra Daff kısa bir süre gözlerini kısarak düşündü. Tatyana da bu sırada elinde sımsıkı tuttuğu bitki çayını bitirmeye çalışıyordu. Çay sıcak olduğu için yavaş yavaş içmek zorunda kalıyordu. Havalar artık serinlemeye başlamıştı. Sonbahar rüzgarları yavaş yavaş kendisini hissettiriyordu. Onun için içtiği bu çay bu havada biraz fazla sıcak gelsede Tatyana'nın içini ısıtıyordu. Damarlarında hissettiği bu sıcaklıkta ona enerji veriyordu.

Tatyana dalıp, gitmişti. Daff'ın berrak sesiyle kendine geldi. '' Evet canım çok fazla olmasada bazılarıyla görüşüyorum ama çok sık değil. Hayley , David , Samara , Marissa , Miranda , Lorélei , Brooke , Silvia ve Annerea ile görüştüm. Fakat diğer birkaçından sadece haberlerini alabiliyorum o da ortak arkadaşlar sayesinde. Elizabéth ve Ashley de onlardan . Sen görüşüyor musun?

Tatyana Daff'ın söylediklerinden sonra istemsizce de olsa gülümsedi. Tabii ki de Daff mezun olduktan sonra onun neler yaşadığını bilmiyordu, bilemezdi de. Onun için bu soruyu sorması normaldi. Tatyana bu soruya ne cevap vereceğini düşündü. ''Hayır hiç kimseyle görüşemedim'' dese Daff ''neden?'' diye soracaktı mutlaka. O zaman vereceği cevap ne olurdu? '' Herşeyi anlatmaya hazır mıydı ki? '' Daff onun çok sevdiği ve güvendiği bir arkadaşıydı , onun için anlatabilirim diye düşündü. Kendi iç hesaplaşmasını bu şekilde bir sonuca vardırdıktan sonra Daff'a baktı. Aralarında ki bu uzun sessizliğe bir anlam verememiş gibiydi. Yani sonuçta sorduğu soru zor bir soru değildi ki. Tabii Daff'a göre.

Tatyana kupanın içerisinde biraz kalmış olan bitki çayını bir dikişte bitiriverdi. Bu şekilde enerji topladığını düşünüyordu. Ki şu anda enerjiye de oldukça gereksinimi vardı. Daff'ın gözlerinin içine bakarak ''Sen bayaa bir kişiyle görüşmüşsün canım. Ben mezun olduktan hiç kimseyle görüşmedim. Neden diye soracak olursan da burada değildim. Fransa'ya gitmiştim çünkü. Orada kalacaktım aslında ama kararımı değiştiren etkenler nedeniyle buraya geri döndüm '' dedi.Bu kadarını bile söylemesi onu mutlu etmişti. Aslında önemli olan bundan sonrasıydı. Acaba Daff ne diyecekti?

Eski Dostla Buluşma

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki

Similar topics

-
» Eski Defterler