AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Yabani Otlar
Bir Kulüp Mü Kuruluyormuş | Bir Tıkla Bakalım!
- Duyuru Panosu -
Işık Tapınağı
Model Değiştirme
Model Başvuruları
Debbie'nin Grafik Galerisi *yeni
' Cuteness s i g n a t u r e s.
La Révolte
Özel Model Başvuruları
Salı Mart 15, 2016 10:01 pm
Ptsi Şub. 22, 2016 12:43 am
C.tesi Ekim 02, 2010 11:08 am
Perş. Eyl. 30, 2010 11:07 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 10:04 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 6:40 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:37 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:25 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 6:13 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 4:35 pm
Astrid Arceron
Darence Elias
Cecil Arwen Dorofee
Foren Alator
Nadia Beauvoir
Harley McMannon
Rosalindie Meinhard
Rosalindie Meinhard
Aurora Clothilde
Savannah Claire Madden


Paylaş | 
 

 Işık Tapınağı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Foren Alator

Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.
avatarMücadele Tarafı : Aydınlık
Rp Sevgilisi : Galadrîel Lûthien
Kan Durumu : Melez
Patronus : Anka kuşu

MesajKonu: Işık Tapınağı   Perş. Eyl. 30, 2010 9:12 pmMRRI sihir bilimcileri sihrin çekilmesi olayından sonra bir araştırma başlatmışlardır. MRRI Genel Müdürü Jared D. Silimauré başkanlığında sihrin işleyişini bir şekilde düzeltebilmek amacıyla yaptıkları araştırmaları sırasında efsane olarak bilinen Işık Tapınağı'nın yerini keşfedeler. Efsaneye göre binyıllar önce şimdiki İran Türkiye sınırında bir yerde olan tapınakta çok önemli araştırmalar yapılmış ve büyü konusunda büyük gelişmeler yaşanmıştır. Aynı zamanda en eski büyücü/cadı okulu olarak bilinmektedir bu tapınak. Tabi tapınaktan geriye şimdi birkaç harebe kalmıştır. MRRI'ya göre tapınakta istediği bilgilere ulaşmalarını sağlayacak gizli kitabeler yer almaktadır. MRRI ile birlikte sihir dünyasından gönüllülerin katılacağı bir grup kısa sürede tapınağa seyahat edecektir. Aynı zamanda haberi alan ölüm yiyenler de yol boyunca grubun peşinde olacaktır. Ayrıca değişik türde yaratıklar da grubun karşısına çıkacaktır. Işık tapınağına varan grup kitabeleri tüm aramalarına rağmen bulamayacak ve tapınakta keşfettikleri ipuçlarıyla uzun bir yolculuğa çıkacaklar. Onların yolculuklarının sonunda bulacakları şeyse hiç beklemedikleri bir şey olacaktır.

Yolculukla İlgili Kısa Bir Bilgi:

3 günlük yol olacak. Tapınak, İran’daki Urmiye Gölü’nün kuzeye yakın kuzeydoğusundaki yüksekçe bir bölgesinde olacak. Türkiye – İran sınırındaki dağların önüne sihirle ulaşımdan sonra bölgede yaya yol alınması lazım. Çünkü sihrin dengesizliği orada daha fazla ve cisimlenme yapılırsa septirme kaçınılmaz. Grubun peşlerinde ölüm yiyenler olacak. Ayrıca karşılarına sık sık çeşitli yaratıklar çıkacak.

Tapınak’ın Yapısı:

Tapınak biraz yüksekçe bir kesime kurulmuştur. Her tarafı açıktır. Tapınağın etrafı on metrelik duvlarla çevrilidir, yalnız bu duvarların çeşitli yerleri yıkılmıştır. İki tane muhafız heykel girişte bulunur. Ellerinde mızrak tutarlar ve zırhlıdırlar. Birinin mızrağının ucu diğerinin mızrak tutmayan kolu kopmuştur. Mızrakların üzerinde kadim dilde yazılar yer almaktadır. İçeride ağaçlarla çevrili bir bahçe yer almakta. Bahçenin tam ortasında üç katlı tapınak yer almakta. Tapınağın en üst kısmı kısmen yıkılmış içerisi görünmektedir.

Üstü tapınağının amblemiyle kaplı büyükçe bir kapıdan girildiğinde uzunca bir koridorla karşılaşılır. Koridoru geçtikten sonra kocaman altıgen bir salon karşılar gelenleri. Duvarlarda belirli aralıklarla meşaleler bulunmaktadır. Bir büyüyle hepsi harekete geçmekte. Salonun duvarlarında yer yer kadim dilde yazılar yazılmıştır. Girişin sağında duvarların ilk kesiştiği yerde genişçe bir odaya açılan( tapınak eğitmenlerinin odası) bir kapı bulunur. Aynısı sol taraf için de geçerlidir. Oradan da daha küçük bir odaya açılan bir kapı bulunur. ( Anılar Odası ) Salonun biraz ilerisinde duvarların kesiştiği her iki yerde de büyük depolara açılan kapılar bulunur. Salonun sonunda son kesişme noktasında 2. Kata açılan bir kapı bulunur. Kapıdan merdivenlere gidilerek 2. Kata çıkılmaktadır. Güneş ışıkları salondaki oyuklardan( biri hariç, o oyuk 2. Kata açılan kapının yanındakini duvara güneşin vurmasını sağlamakta. )

2. kata girişte yine bir koridor karşılar gelenleri. Koridorun bitiminde 6 derslik koridorlarla bağlantılı bir şekilde yer alır. Dersliklerin bittiği yerde 5 eğitmenin odası belli aralıklarla dizilmiştir. 2. Katın sonundaki bir kapıdan 3. Kata geçilmektedir.

3. kata girişteki koridordan çıkıldığında yol üç koridore ayrılır. Koridor dümdüz takip edilirse tapınak lordunun odasına gider. Sağa ve sola ayrılan koridorlardan meditasyon odalarına çıkılır. Meditasyon odalarından da tapınak lordunun odasına giriş bulunmaktadır. Ayrıca meditasyon odaları ve tapınak lordunun odasından çıkan koridorlar gözlem odası ve kütüphaneye bağlanmaktır. Gözlem odasından çıkan başka bir koridorsa direk kütüphaneye bağlanır.

MRRI Çalışanları

Jared D. Silimauré

*
*
*
Gönüllüler

Foren Alator
Galadrîel Lûthien
Lance Martison

*


Ölüm Yiyenler ile Karanlık Yanlıları


*
*
*
*Not: Arkadaşlar kurgu başladıktan sonra sık sık bu başlığı takip etmelisiniz. Çünkü kurgunun gidişatını etkileyecek ve bazı ipuçların verileceği duyuru mesajları burada yer alacaktır. O duyurulara göre kurgunuzu devam ettireceksiniz. Keyifli bir kurgu geçireceğimize inanıyorum herkese iyi eğlenceler. ? Smile
Ayrıca kurguya katılacaklardan başına önemli bir olay gelecek olanlar lütfen belirtsin ona göre ayarlama da yapacağız. Mesela bir saldırı anında öleceğim, ciddi şekilde yaralanacağım vs. gibi. Ufak tefek yaralanmaları belirtmenize gerek yok. Amaç, kurgunun gidişatını etkileyecek olayları bilmemiz gerekmekte. :D


En son Foren Alator tarafından Perş. Eyl. 30, 2010 11:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://sihirdunyasi.roleplaylife.net/lejant-f86/foren-ahlat-t794
Florian Artimenner

VII. SınıfVII. Sınıf
avatarMücadele Tarafı : Ailesi.
Rp Sevgilisi : Audy miydi?
Kan Durumu : Temiz.
Patronus : Baykuş

MesajKonu: Geri: Işık Tapınağı   Perş. Eyl. 30, 2010 10:32 pm

hey, hemen alın beni. :D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Foren Alator

Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.
avatarMücadele Tarafı : Aydınlık
Rp Sevgilisi : Galadrîel Lûthien
Kan Durumu : Melez
Patronus : Anka kuşu

MesajKonu: Geri: Işık Tapınağı   Perş. Eyl. 30, 2010 11:07 pm

Eklendin.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://sihirdunyasi.roleplaylife.net/lejant-f86/foren-ahlat-t794
 

Işık Tapınağı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Rol Oyunları :: Kurgu Anlaşmaları, Karakter Kartları :: Rol Oyunu :: Kurgularınız-