AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Yabani Otlar
Bir Kulüp Mü Kuruluyormuş | Bir Tıkla Bakalım!
- Duyuru Panosu -
Işık Tapınağı
Model Değiştirme
Model Başvuruları
Debbie'nin Grafik Galerisi *yeni
' Cuteness s i g n a t u r e s.
La Révolte
Özel Model Başvuruları
Salı Mart 15, 2016 10:01 pm
Ptsi Şub. 22, 2016 12:43 am
C.tesi Ekim 02, 2010 11:08 am
Perş. Eyl. 30, 2010 11:07 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 10:04 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 6:40 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:37 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:25 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 6:13 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 4:35 pm

Paylaş

Cüppe Dükkanı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Ethelinda Silvia Seymour

GezginGezgin

Mücadele Tarafı : Dark Side
Rp Sevgilisi : Christopher Bill O'Connor
Kan Durumu : Safkan
Patronus : Henüz yok

Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptySalı Haz. 24, 2008 3:50 pm

"Ethelinda! Burdayım!"

Bu annesinin sesiydi. Ona 'Ethelinda' diyen tek kişi... Hızla arkasını döndüğünde tüm ellerinin dolu olduğunu gördü. Silvia hiçbir acıma duysuna maruz kalmadan elindeki uçuş takımını da annesinin zorlukla taşıdığı şeylerin üstüne yerleştirdi.

"Bunu da taşısan iyi olur." dedi ve geriye dönüp annesinin önünden yürümeye devam etti.

"Saçmalama Ethelinda! Al şunu! Ellerim yeterince-"

Kadının sözünü bitirmesine izin vermeden hızla ve sinirle arkasını döndü. "Benimle gelmeyi sen istedin! Eğer gelmeseydin bunları taşımak zorunda kalmayacaktın. Ayrıca bana Ethelinda demekten vazgeç! Adım Silvia!"

Yine aynı hızla dönüp Cüppe Dükkan'ına yöneldi. Sinirle içeriye girdi. Annesine de onu takip etti ancak o daha sakindi. Bu tür durumlarda Silvia'nın üstüne gelmiyordu. Bu her ikisi için de daha iyi oluyordu.

Görevliye döndü ve
"Hogwarts cüppesi istiyorum." dedi. Aslında hangi binada olacağını şimdiden biliyordu. Tabii ki de Slytherin... Belki de bir de Slytherin cüppesi almalıydı. "Ahh... Bir de Slytherin cüppesi..."

Arkadan yine annesi konuşmaya başlamıştı. "Bir binaya yerleşmeden neden cüppe alıyorsun ki?" dedi biraz sinirle. Silvia sadece başını arkaya doğru çevirip "Bir şüphen mi var?" diye sordu sakince, cevap beklemeksizin. Kadın hiçbir şey demedi. "Ben de öyle düşünmüştüm." dedi Silvia kendinden memnun bir şekilde.

Sonra aklına sıradan siyah bir pelerin almak da geldi. Diğeri eskimişti. Ya da Silvia öyle olduğunu düşünüyordu.
"Bir de siyah bir pelerin." dedi hiç düşünmeden. Adam Silvia'nın isteklerini tek tek yerine getirmekten sıkılmış gibiydi. Arkadan yine annesinin sesini duydu. "Ne?! Bir pelerine ihtiyacın yok ki! Zaten bir tane var."

"Bir tane var! Kime yeter ki o! Hem eskimişti zaten..."

Annesinin sinirlenmeye başladığını biliyordu. Ama o da sinirleniyordu. Bundan sonra fazla bir şey dememesini umdu.

Görevli hepsini hazırlayıp getirdi. Silvia aldığı her şeyi hemen üstünde denedi.
"Tamam. Sorun yok. Ne kadar?" dedi. Adam fiyatı söyledi ve Silvia kesesinden çıkarttığını adama uzattı. Bu seferki paketleri de Silvia taşımak zorundaydı. Yoksa kıyamet kopabilirdi.
http://sihirdunyasi.roleplaylife.net/karakter-karty-f86/ethelind
Rox Renske

BannedBanned

Mücadele Tarafı : ff

MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 3:35 am

Rox asasını aldıktan sonra Diagon Yolu'nda yürüyordu.Hava güneşli ve bunaltıcıydı güneş alnını yakarken yürümeye devam etti.Ve Cüppe dükkanının önüne geldi.Eskimiş kapı kolunu tuttu ve çevirerek iktirdi.Kapı o kadar eskiydiki nereyse yıkılacaktı.Rox bunu umursamadan kapıyı kapadı.İçeriye adımını atarken burnuna çarpan naftalin ve küf kokusunu duyarak ağır adımlarla cüppeleri incelemeye başladı.

Biraz sonra çalışan yaşlı kadından cüppesini aldı kadına teşekkür etti ve dükkandan çıktı.Burnuna gelen küf kokusu gitmişti ancak hava oldukça sıcaktı.Ve yürümeye devm etti...
Gwen Stefani

GezginGezgin
Gwen Stefani

Mücadele Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Rp Sevgilisi : pff olmasa da olur
Kan Durumu : Muggle doğumlu

MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 1:09 pm

Gwen baykuşunu aldıktan sonra cüppe alacaktı. Diagon yolunda ilerlemeye devam etti. BUgün kendini hiç yorgun hissetmiyordu. Belki de meydanda gördüğü köpek ondan yorgunluk hissini alıyordu. Hala aklında o küçük köpek vardı. Çok sevmişti köpekciği. Bu köpeği hiç unutmayacağı belliydi. Belki ileride böyle bir köpeği olurdu. Çok isterdi küçük, şirin ve masum bir köpeği olmasını. Gwen daha fazla hayallere dalamadı. Çünkü artık cüppe dükkanının önündeydi. İçerisi kalabalıktı. Sıranın ona gelmesini beklemeliydi.

Beklerken şunları düşünüyordu:

''Yeni bir Hogwarts yılı daha. Dersler, ödevler... Umarım bu sene diğer senelerdeki gibi olmaz. Bu sene yine ödevleri geciktirmek, dersleri kaçırmak istemiyorum. Geçen sene çok şey kaçırmıştım. Bu snee bunların hiçbiri olmaz umarım.''

İçerisi boşalıyordu yavaş yavaş. 1-2 kişi kalmıştı. Bunlar da gittikten sonra sıra nihayet Gwen'e gelmişti.

''Merhaba. Cüppe almak istiyordum da. Imm... Şu cüppe benim için uygun. Onu bana verebilir misiniz?''

''Üzgünüm onun bir sahibi var.''

''Sahibi mi var? O zmaan burda işi ne? Sahibi neden yanına almamış bunu?''

Gwen sinirlenmişti. Daha fazla uzatmak istemiyordu.

''Şunu verin o zaman. Evet evet onu istiyorum.'' dedi. Görevli cüppeyi Gwen'e uzattı. Gwen'de parasını sorduktan sonra parasını görevliye uzattı:

''Buyrun. İyi günler'' dedi sert bir ses tonuyla ve oradan ayrıldı.
M. Lauran Lucy Macano

GezginGezgin
M. Lauran Lucy Macano

Mücadele Tarafı : tarafsız-şimdilik-
Rp Sevgilisi : yok:P

MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 5:22 pm

Lucy Aktardan çıktıktan sonra elinde ki kapıdı tekrar açtı ve okur okumaz ise yüzüne bir ülümse yerleşmişti sonra durdu ve Yommy ve Lily'nin önüne geçip konuştu "Şimdi de cüppe dükkanına gidiyoruz" dedi Lucy ülümseyrek sonra arkasını dönmeden Lily bir şey söyledi "Gitmiyoruz-"Lucy tam ihitraz etmeye hazırlanırken "Geldik bile" dedi Lily Lucy arkasını döndü ve kocaman tabelayı okudu haklıydı gelmişlerdi şimdide tek gireceğini zannediyordu onun için sormadan yürümeyebaşladı kapıya ama arkasından Lily sesleiyordu "Buray abirlikte girmemiz lazım Lucy" dedi genç kadın sonra Lucy'e susmasını işaret etti Lucy önde Lily arkasında içeriye girdiler.Tommy ise her zaman ki gibi onları dışarda bekliyordu.

Lucy burası Aktar kadar beyenmemişti çünkü burası daha çok Muggle dükkanlarına benziyordu ama satılanlar biraz farklıydı.Biraz daha içeriye girince Lucy içerideki bütün kıyafetlerin dört temel renkle kısıtlandığını fak etti.Kırmızı,Sarı,Yeşil,Mavi dedi içinden sonra elinden birinin tutuğunu fark etti bunu hiç sevmezdi çocuk gibi birinin elini tutmayı ama bir kaç dakika sonra o el onu sadece kırmızı ve altın renginin ağırlıklı olduğu kabine götürdü ve elini bıraktı Lucy cüpplere dokunmaya başladı aynı andan yanlarına Lily gibi 25-30 yaşları arasında biri geldi ve Lily ile konuşmaya başladı.Lucy biraz daha ilerledi ama bunan sonra başaka bir renk vardı.Sonra doğru Lily'nin yanına gitti Lily ona "Ne ihitiyacın vardı Lucy?" diye sorunca Lucy kendini biran bir baloda hissetmişti aklındna bunu silerek bu zamana döndü ve cevap verdi "Bir Quidditch Cüppesi, bir normal cüppe" dedi gülümseyerek kadında ona gülümsedi ama gitmeden önce bir şey sordu "Gryffindor dimi?" Lucy sırıtarak başını salladı yaklaşık beş dakika sonra adın elinde bir paketle gelmişti Lucy paketi onun elinden aldı ve Lily'e döndü ama Lily ona bakmadan kadının parasını ödedi Lucy elindeki Paketi kurcalaken birlikte kapıdan dışarıya çıktılar.Lucy bu sefer Tommy'e bırakmadı cüppeleri kendi elinde taşımak istiyordu çünkü "Tommy bırak ben taşıcam" dedi hışımla sonra elindeki kaıdı tekrar açtı ve gülümseyerk onlara döndü "Şimdiki durağımız Obscurus Kitapçısı..."
Routhen Dannyl Báthory

Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.
Routhen Dannyl Báthory

Mücadele Tarafı : ZAY
Kan Durumu : Melez
Patronus : Alageyik

MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 10, 2008 8:49 pm

Chuck kapıyı açtı.içerisi fazlaca kalabalıktı ama kendisine buyrun diyen bir bayan el sallıyordu.Chuck ilerledi.Bayanın yanına gittiğinde bir bayan çoktan ona uygun bir pelerin bulmuştu bile.Ama pelerin Chuck'a kısa olmuştu.kadın bunu görünce hızlıca arka tarafa ilerledi.

Bu sırada dışarıda bekleyen annesi ellie ve babası casey kalabalığın azalmasını fırsat bilerek Chuck'ın yanına gelmişlerdi.Babası"Henüz pelerinini denemedin galiba?" diye sordu.Chuck kafasını iki yana sallayarak "Bir tane denedim ama olmadı.Bayan yenisini bulmaya gitti."diyerek karşılık verdi.

Bu sırada elinde parlak güzel bir kumaştan dikilmiş bir pelerinle bayan belirdi.Pelerini Chuck'a uzattı.Pelerin üzerine tam olmuştu.Chuck bundan çok memnundu çünkü eski cüppesi fazlasıyla yıpranmıştı.

Eski cüppesini bir pakete sardırdıp yeni cüppesini hiç çıkarmadan gidip ücreti ödedi.Anne ve babasıda Chuck'ın pelerinini çok beğenmişlerdi.dükkandan çıktıklarında dükkanda kimse kalmamıştı.
Lélia Diana Forét

Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.
Lélia Diana Forét

Mücadele Tarafı : Tarafsız
Patronus : Albatros [olacak^^]

MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 31, 2008 12:00 pm

Diagon Yolunda dolaşırken Bella cüppe dükkanında durdu.Cüppesine baktı,bazı yırtıklar,tozlar vardı.Cüppesinin eskidiğini fark etti.Hemen dükkandan içeri girdi.İçeriye şöyle bir göz gezdirdi.Satıcıdan başka kimse yoktu.Satıcıya doğru yaklaştı:Ben cüppe alacaktım,acaba bedenlerime göre bir Ravenclaw cüppesi var mı? Kadın Bella'nın bedenlerini ölçtü.Ve sevinçle:Ahh...Evet...Şanslısınız bayan son bir tane kaldı bunlardan. Bella çok sevinmişti.Neşe içinde kadının cüppesini getirmesini bekledi.Kadın cüppesini tam paketleyecekken Bella birden: Lütfen paketlemeyin şimdi giyeceğim...Kadın şaşkınlıkla ona cüppesini uzattı.Bella artık eski cüppesini giymek istemiyordu.Cüppesini giyindi ve kadına gülümseyerek teşekkür etti.Daha sonra da kalabalığın içinde kayboldu...
http://sihirdunyasi.roleplaylife.net/karakter-karty-f86/lelia-di
Désicérta Isabélly Swam

GezginGezgin
Désicérta Isabélly Swam

Mücadele Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Patronus : Daha beceremiyor xD

MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 31, 2008 7:22 pm

Betty Diagon yolunda sessizce yürüyordu.Kafasını karıştıran bazı sorulara cevap aramaya çalışıyordu.Birden Bir baykuş gelip Betty'nin cüppesini parçaladı.Korku içinde Betty:Olamazz...Şİmdi napacağım?diye düşünürken ilerdeki cüppe dükkanını gördü.Hemen içeri girdi.Betty gören satıcı şaşkınlıktan küçük dilini yutacaktı neredeyse.Betty hemen olanları anlattı.Satıcı ona en güzellerinde bir cüppe verdi.Betty sonsuz teşekkürlerle oradan ayrıldı...

En son Isabella Shirley Swam tarafından Perş. Ağus. 28, 2008 11:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Danielle Panabaker

GezginGezgin
Danielle Panabaker

Mücadele Tarafı : Zümrüanka yoldaşlığı

MesajKonu: Geri: Cüppe Dükkanı   Cüppe Dükkanı - Sayfa 2 EmptyC.tesi Ağus. 23, 2008 1:28 pm

Hızlıca dükkana girdi her zamanki gibi fazla vakti yoktu hemen işini halledip gitmesi gerekiyordu Meraba ben cübbe almak istiyorum hızlı olmanız gerekiyor çünkü acelem vardedi kadın daha ne olduğunu anlamamıştı tamam sakin ol yaklaşta ölçünü alayım dedi maria hızlaca yaklaştı ve özür dilerim geç kaldımda ondan bağırdım biraz dedi ve bayan hemen cübbeyi uzattı al bakalım küçük kız dedi bundan sonra bu cübbeyi kullanabilirsin ve bir şey soracağım sen 3.sınıf öğrencisisin neden yeni bir cübbe aldın?
şey cübbe biraz eskidide neyse iyi günler dedi ve çıktı

Cüppe Dükkanı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Similar topics

-