AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Yabani Otlar
Bir Kulüp Mü Kuruluyormuş | Bir Tıkla Bakalım!
- Duyuru Panosu -
Işık Tapınağı
Model Değiştirme
Model Başvuruları
Debbie'nin Grafik Galerisi *yeni
' Cuteness s i g n a t u r e s.
La Révolte
Özel Model Başvuruları
Salı Mart 15, 2016 10:01 pm
Ptsi Şub. 22, 2016 12:43 am
C.tesi Ekim 02, 2010 11:08 am
Perş. Eyl. 30, 2010 11:07 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 10:04 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 6:40 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:37 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:25 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 6:13 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 4:35 pm

Paylaş

Anı Yaşamak - Carpe Diem

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Myra Frances Meadows

MitolojiMitoloji
Myra Frances Meadows

Mücadele Tarafı : Renegade

Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptyCuma Eyl. 05, 2008 2:10 pm

Myra tılsım dersinin verdiği zevk ile hogwarts merdivenlerini inmişti ve şimdi sadece ortak salona inip biraz dinlenmek istiyordu. Koridorlar dışarıda havanın boğucu derecede soğuk olması yüzünden dışarı çıkmak istemeyen öğrencilerle doluydo ve bu da Myra'nın zindanlara ulaşmasını bir hayli zorlaştırıyordu. Bi' kaç Gryfindorlu'ya sataşıp birinci sınıfları ezdikten sonra zindanlara ulaşan Myra ortak salon kapısının önünde Slytherinli öğrenci yığını ile karşılaştı ve anlaşılan şifre yine değişmişti. Üstelik yeni şifreyi sadece ortalarda gözükmeyen sınıf başkanları bilirken de ortak salona girmek imkansızlaşıyordu.

Myra gözlerini sıkıntıyla devirerek soğuk zindanların birinde oturmaya karar verdi. Hem belki böylece geç kalmış biçim değiştirme ödevini de bitirebilirdi. Herhangi bir sınıf seçmeden kalabalık içinde Dexasin'i arayan Myra, onun orda olmadığına emin olduğunda zindanlara doğru yollandı ve ister istemez bugün Dexasin'le hiç karşılaşmadığını düşündü. Bir Slytherinli bile özleyebiliyordu!

Köşedeki zindanın kapısını hızlıca açıp içeriye giren Myra önce içeridekileri fark etti; sonra da aslında birisinin hiç de yabancı olmadığını.. Gözlerini Dexasin'den yanında duran Hufflepufflı kıza kaydırdı. Sonra tekrar kayıtsızca Dexasin'e baktı. Myra'nın gölzerinde şimşeklerin çakması yalnızca bir saniyesini almıştı. Kumral kızın aklına saymak için milyonlarca şey geliyordu; fakat o sadece neden sorarcasına:

"Dex?"

diyebildi. Zindanlarda olmasını açıklayabiliyordu ama kapının kapalı olmasını ya da karşısındaki Hufflepufflı (!) kızı açıklayamıyordu. Bu da Myra için yeterince ikna edici olmuştu..
Dexasin Danterius

BannedBanned
Dexasin Danterius

Mücadele Tarafı : Karanlık Taraf
Rp Sevgilisi : Myra Francés Méadows => Evlenince iki tane evcinimiz bi\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\' de Gryfindor
Kan Durumu : Safkan
Patronus : Piton

MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptyCuma Eyl. 05, 2008 2:27 pm

"Dex?"

"Myra?"

İşte bunun olmasından korkuyordu Dexasin'in. "Merlin'in laneti.." diye mırıldandı. Niye hiçbir şey istediği gibi gidemiyordu ki?

Taburesini devirircesine yerinden fırladı. "Ee bak açıklayabilirim!" dedi teleş içinde. "Ben yani biz, yani buradaki kızla değil, bir kaç Slytherinle birlikte Tezekbombası patlattık. Sonra ben buraya koştum. Sonra BAM! Bu kızı gördüm. Bu arada bu Iva. Ivana yani. Yolunu kaybetmiş sanırım." diyebildi sadece..

Her yalan söylediği zamanda olduğu gibi, bu sefer de sürekli yanağını kaşıyordu. Korkan gözlerle Myra'ya baktı. Tepkisinin ne olacağını merak ediyordu. Eğer Dexasin'in anlattıklarına inanmazsa, Dexasin en iyi ihtimalle gözlerini Hastane Kanadı'nda açardı heralde.

Durumun ne kadar kötü gözüktüğünü farketti ister istemez. Boş ve ıssız bir zindanda bir kızla yanyana oturuyordu. Myra'yı biriyle bu şekilde görse, o birisine düşünmeden asasını çekerdi herhalde...
Myra Frances Meadows

MitolojiMitoloji
Myra Frances Meadows

MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptyCuma Eyl. 05, 2008 2:46 pm

"Myra?
Merlin'in laneti..
Ee bak açıklayabilirim!..
Ben yani biz, yani buradaki kızla değil, bir kaç Slytherinle birlikte Tezekbombası patlattık. Sonra ben buraya koştum. Sonra BAM! Bu kızı gördüm. Bu arada bu Iva. Ivana yani. Yolunu kaybetmiş sanırım."

dedi Dexasin ve bunları söylerken çoktan ayaklandığı Myra'nın gözünden kaçmamıştı. Myra beyaz tenli çocuğun anlatıklarına inansa bile şu an ki tepkisine bir anlam veremiyordu. Dahası ağzını bir şey söylemek için her açtığında tek bir kelime dahi edemiyordu. Şimdilik şaşkındı kumral saçlı kız ama bu şaşkınlığının sinire dönüşmesi an meselesiydi.

Yanında duran ve cüppesinden Hufflepufflı olduğu belli olan kıza küçümseyerek bakan Myra derin bir nefes aldıktan sonra kızı işaret ederek Dexasin'e

"Bunu sadece bana değil tüm binaya açıklamak zorunda kalacağını biliyorsundur.. Herhalde!"

dedi kıza karşı olan nefreti sadece gözlerinden değil her hareketinden okunabilecek boyuttaydı. Dexasin'in üzerine doğru aralarında sadece bir milim kalana kadar ilerledi. Myra beyaz tenli çocuğun baş döndürücü kokusunu hissedebiliyordu ama bu içerisindeki nefreti bastıramıyordu. Kumral saçlı kız gözlerini Dexasin'in gözlerine dikerek kısık ama sert bir ses tonuyla:

"Kanıtla..Yalan olmadığını kanıtla!"

diyebildi.. Dexasin'e inanmak Myra için o hissettiklerini inkar etmek olacaktı, beyninden geçen ardı arkası kesilmeyen görüntüleri silmek olacaktı, dahası belki kendisini kandırmak olacaktı; ama Myra'nın şu an her şeyden fazla inanmaya ihtiyacı vardı. Olayın diğer boyutunda yapabileceklerini kendi bile kestiremiyordu.
Dexasin Danterius

BannedBanned
Dexasin Danterius

Rp Sevgilisi : Myra Francés Méadows => Evlenince iki tane evcinimiz bi\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\' de Gryfindor

MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptyCuma Eyl. 05, 2008 3:09 pm

"Bunu sadece bana değil tüm binaya açıklamak zorunda kalacağını biliyorsundur.. Herhalde!"

"Bütün bina mı, niye ki?" diye sordu Dexasin şaşkın bakışlarla. Hala aptala yatıyordu. Kıza bakarmış gibi yaptı. Hufflepufflı olduğunu yeni öğrenmiş gibi yapacaktı.

"Heey! Sen Hufflepuff'lısın ama!" diye bağırdı sahteden öfkeyle. "Çabuk buradan defol!"

Kız anlam veremeyen bakışlarla Dexasin'e bakarken, yerinden kalktı ve yürümeye başladı yavaşça. Dexasin'in yanından geçerken, ona dolmuş gözleriyle baktı. Dexasin ilk kez hissediyordu bu duyguyu. Acıma dedikleri bu muydu acaba? Kıza "Sonra anlatırım." diye fısıldayabildi ancak. Ivana'ya karşı duygusal bir şey hissetmiyordu ama sanki bir nedenden dolayı yakındı ona..

"Kanıtla..Yalan olmadığını kanıtla!"

Ivana gittikten sonra, Dexasin Myra'ya döndü. "Neler düşündüğünü biliyorum ama yemin ederim ki öyle bir şey yok. Gereksiz yere telaşım seni bu yanlışlığa daha da itmiş olabilir ama-" dedi ve Myra'ya yavaşça yaklaştı.

Kafasını kaldırıp tam Myra'nın gözlerine baktı, o gözlerde kaybolmuştu adeta. "-şunu bilmeni isterim ki sen benim tek kıymetli hazinemsin. Ve benim sevgimi iliklerine kadar hissedecek tek kişisin."

"Kanıt mı istiyorsun?" diye sordu hemen ardından. Elleriyle Myra'nın o ipek saçlarını geriye ittirdi. "İşte kanıt..." diyebildi ve Myra'nın dudağına hiç olmadığı kadar ateşli ve istekli bir öpücük kondurdu.
Myra Frances Meadows

MitolojiMitoloji
Myra Frances Meadows

MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptyPtsi Eyl. 08, 2008 2:23 pm

"Neler düşündüğünü biliyorum ama yemin ederim ki öyle bir şey yok. Gereksiz yere telaşım seni bu yanlışlığa daha da itmiş olabilir ama şunu bilmeni isterim ki sen benim tek kıymetli hazinemsin. Ve benim sevgimi iliklerine kadar hissedecek tek kişisin.
Kanıt mı istiyorsun?
İşte kanıt..."

Myra ne olduğunu pek anlamamıştı ama en azından kendini bir kaç dakika önceki gibi kötü hissetmiyordu; fakat nedense içindeki o kandırılmışlık duygusunu da bir kenara fırlatıp atamıyordu. Gözü Dexasin'in gözlerinden az önce Hufflepuff'lı kızın oturduğu tabureye kaydı ve Myra sinirle asasını tabureye çevirerek

-Incendio-

diye bağırdı ve büyük bir alev topu hızla tabureye çarparak onu ateşe verdi. Myra sonra kendi kendisine konuşur gibi zindanda bir ileri bir geri yürürcesine beyaz tenli Slytherin öğrencisine saymaya başladı..

"Anlamıyorum, Dex!.. Seni anlamıyorum.. Madem önemsiz.. Ne diye oturup sohbet ediyorsun ki -Hem de sıradan bi' Hufflepufflıyla-"

dedi ama son cümlesindeki vurgudan alayla birlikte, öfke de derinlerden hissediliyordu ve Myra , o kızın görüntüsünü aklına kazımıştı. Hogwarts'ta onu rahat ettirmeyeceğine bir çeşit yemin gibi bir şeydi bu Myra için ve kumral saçlı kız, o Hufflepufflı kızın karşısına çıkması için dua bile edebilirdi bu kızgınlıkla..Sonra birden hatırladı Myra.. Dexasin Myra içeriğe girdiğin zaman kızın ismini söylemişti.. Alaylı bir tonla beyaz tenli çocuğa dönen Myra..

"Şu -Iva!- ile bayadır tanışıyorsunuz herhalde, Dex... ismini kısaltmaya gerek duyduğuna göre.."

dedi ve sorudan daha çok Dexasin'in canını okuyacak bir ses tonuyla sormuştu bunu..
Delgree Langloise

GezginGezgin
Delgree Langloise

Mücadele Tarafı : Yoldaşlık
Rp Sevgilisi : Yok, PM.
Patronus : Puma

MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptyPtsi Eyl. 08, 2008 9:39 pm

Iva ağlayarak çıktığı yatakhaneden gayet sakin bir şekilde tekrar zindanlara inmeye karar verdi.Çünkü arkasından konuşulduğunu tahmin edebiliyordu.Ne Dex ile o kızın arasının açılmasını ne de arkasından konuşulmasını istemiyordu.

Merdivenleri hızlıca indikten sonra zindanlara geldi ve kızın bağırışlarını duydu, arada tiz bir sesle Dex konuşuyordu..zindanın önüne yavaş adımlarla geldi Iva ve kızın "Şu -Iva!- ile bayadır tanışıyorsunuz herhalde, Dex... ismini kısaltmaya gerek duyduğuna göre.." sözlerini duydu..Ardından yanmış tabureye baktı ve kızın gereksiz kıskançlık krizine küçük bir tebessümle "Hayır..İsim kısaltma yalnızca uzun zamandır tanıdığın kişilere yapılmaz, anlık samimiyetlere güvenerek de yapabilirsin..Ayrıca Dex ile birkaç dakika önce tanıştım..Anladığın veya görmek istediğin gibi gerçekleşmiş hrhangi birşey yok..He unutmadan, Slytherini asaletiyle bilirdim..Sana yakışmayan davranışlar bence bunlar, herşeyden önce binana yakışmıyor.."
http://sihirdunyasi.roleplaylife.net/karakter-karty-f86/imogen-g
Dexasin Danterius

BannedBanned
Dexasin Danterius

MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptySalı Eyl. 09, 2008 10:48 am

Dexasin cevap vermek için tam ağzını açmıştı ki, kapının gıcırtısını tekrar duydu. Arkasına dönüp baktı hemen. Gelen Ivana'ydı. O da sinirliymiş gibi görünüyordu. Dexasin hayatında bazı tecrübeler elde edinmişti. Bunlardan biri de kız kavgalarına karışmamaktı. Aslında kavga çıkıp çıkmayacağını bile daha bilmiyordu ama tedbirli davranmanın bir zararı olmazdı herhalde.

"Bak Ivana, git tamam mı?" dedi Dexasin kafasını aşağıya yatırarak. Kavgaya karışmak istemiyordu ama sevgilisini de yalnız bırakacak değildi. Her ihtimale karşı Myra'nın tarafına yürüdü ve Ivana'ya karşı sert bir duruş takındı. Gerçi bir düello çıkarsa Myra'nın kendi başının çaresine bakabileceğini adı gibi biliyordu ama tedbirler, tedbirler, tedbirler...
Delgree Langloise

GezginGezgin
Delgree Langloise

Mücadele Tarafı : Yoldaşlık
Rp Sevgilisi : Yok, PM.
Patronus : Puma

MesajKonu: Geri: Anı Yaşamak - Carpe Diem   Anı Yaşamak - Carpe Diem - Sayfa 2 EmptySalı Eyl. 09, 2008 5:05 pm

Iva söylediği sözler üzerine Dexasin'in tepkisini değil Myra'nınkini merak ediyordu.Fakat küçük ve basit bir kıskançlık krizinin saçma ve gereksiz bir düelloya dönüşmesini yerinde bulmuyordu.Bu yüzden kavga etmeye falan niyeti yoktu.

"Bak Ivana, git tamam mı?" diyen Dexasin hemen ardından Myra'nın yanına yöneldi..Iva bunu üzerine Dexasin'e yavaşça yaklaşarak "Komik oluyorsun..Hiçbirimiz çocuk değiliz..Düelloya böyle saçma bir sebep yüzünden girecek bir kız değil yanındaki.Bu arada komik olan kendini kanıtlama çaban.." dedi Iva ve ardından arkasını dönerek merdivenlere yöneldi..Yavaş adımlarla çıkarak son merdivene geldiğinde "Unutmadan..!Ben Iva demeni tercih ederim..!" dedi ve gözden kayboldu..
http://sihirdunyasi.roleplaylife.net/karakter-karty-f86/imogen-g

Anı Yaşamak - Carpe Diem

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2

Similar topics

-